Dahili Link Ekleme Konusunda Cömert Davranın

Blog geri dön

Dahili Link Ekleme Konusunda Cömert Davranın

Dahili link eklemek size sadece SEO optimizasyonu açısından fayda sağlamakla kalmaz. Kararında kullanımı ziyaretçilerinizin diğer sayfalarınıza da kolaylıkla yönlenmesini temin eder. Bu linklerin tıpkı gönderi başlıklarınızdaki gibi sade ve anlaşılır olması gerekir.

Eğer ziyaretçinizi ilgili başka bir makaleye yönlendirmek istiyorsanız okuduğu konuyla yakından alakalı bir yer olmasına özen gösteriniz. Aksi takdirde bu durum akıcılığı bozabilir ve gönderilerinizden soğutabilirsiniz.

Bu dahili linkler konusunda seçeneklerimiz çok geniş olduğu söylenebilir. Fakat bunun için en uygun yer gönderilerinizdeki içeriklerdir demek yanlış olmaz. Birçok blogda bu taktiği görmüş olmanız gerek. Eğer yazılarınızda argümanınızı kanıtlama adına başka bir makalenizi referans gösterme fırsatınız olursa ki bu durum istenen bir olaydır. Yazınızın içinde anchor text dediğimiz linklerle meraklı kitlenizi başka yazılarınıza yönlendirebilirsiniz.

Eğer bir ziyaretçi bir yazının altında fazlaca bekleme yapıyor ise benzer bir konunun onun yine ilgisini çekebileceği anlamına gelebilir. Son olarak sayfanızda en çok okunan, yorum yapılan, beğenilen, ilgi gören gönderilerinizi kenar çubuğuna koyup diğer ziyaretçilerin de nasiplenmesini sağlayabilirsiniz. Bu zengin içerikli tutulan makalelerin cazibesini kullanmak trafiğinizi arttırmak için çok yerinde bir hamle olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön