Performans Analizi

Blog geri dön

Performans Analizi

Sitenizin ne kadar başarılı çalıştığını iş performansı göstergelerine göre değerlendirin. Satın alma, iletişim formu doldurma, dosya indirme, sosyal medyada paylaşma, yorum gönderme gibi ziyaretçilerinizin sitedeki tüm yararlı işlemlerini takip edin. Her teklifinizin verimliliğini değerlendirebilmek için E-Ticaret verileri aktarımını ayarlayın.

Sitelerin amaçlarına göre farklı hedefler
Amacına göre site sahibinin belirlediği herhangi bir yararlı eyleme “hedef” denir. Böylelikle siteniz bir internet mağazasıysa bir ürün satın alma işlemi, içerik odaklı bir çevrimiçi dergiyse bir ziyaretçinin ziyareti çerçevesinde görüntülediği sayfaların sayısı birer hedef olabilir. Bir site için 100 adet farklı hedef belirtebilirsiniz.
Sitedeki eylemleri otomatik takip etme
Geri bildirim formu açma butonunun tıklanması, sayfayı istenilen yere kadar aşağıya doğru kaydırma veya diğer herhangi bir JavaScript eylemi gibi sitenizle her türlü anlamlı etkileşim hakkında bilgileri Yandex.Metrica’ya aktararak servisin bunları saptayıp analiz etmesini sağlayabilirsiniz.
Dönüşüm yollarını araştırmak için satış hunileri oluşturma
Sitenizin performansını analiz etmek için alım işlemiyle sonuçlanan eylem zincirleri oluşturun. Satış hunisinin her aşamasındaki dönüşüm oranlarını karşılaştırarak ziyaretçilerin en sık ayrıldığı aşamaları ve ziyaretçilerin alıcılara dönüşmesini engelleyen zayıf noktaları tespit edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön