Sürükleyici, Bağlayıcı İçerikler Oluşturun

Blog geri dön

Sürükleyici, Bağlayıcı İçerikler Oluşturun

Kimse sizin oluşturduğunuz içeriğin, yazının vs boyutuyla ilgilenmeyecektir. Eğer muazzam miktarda içerik üretiyorsanız, bu sizin içeriği en mühim mesele olarak gördüğünüzün kanıtıdır. Para ve zaman sarfiyatınızın da açıkça göstergesidir.

Peki içerik önemli mi? Tabi ki de evet. Fakat sadece doğru hareket edildiğinde öyle.

Popüler veya normal içerik, ziyaretçileri sitenize bağlı kılar ve geri dönmeleri de kaçınılmazdır. Eğer ki ziyaretçileriniz için faydalı bilgiler içeren makaleler yazıyorsanız, buna güzel bir başlangıç diyebiliriz.

Yazılarınızın beğeni alıp yorumlanması da ekstra fikirleri beraberinde getirerek, ziyaretçiler açısından daha çok ilgi çekici konuma gelecektir.

Makalelerinize öneri gelmesi demek birisinin karşı görüşe sahip olması anlamına gelebilir. Güzel içerikli bir yazının okunması insanı yormaz. Açık ve belirgin başlıklar ve alt başlıklar, maddeler okuyuculara vakitlerini daha çok nerelerde harcayacaklarını işaret eder. Aranılana daha kolay erişilir ve tatmin edici olur.

Bu arada imajların da önemini vurgulamadan geçmeyelim. Hubspota göre imaj içeren makaleler %94 daha çok görüntülenme alıyor. Son olarak stil rehberi kullanmakta fayda var. Eğer sitenizdeki gönderiler farklı boyutta imajlar, farklı büyüklükte başlık ve fontlar içeriyorsa, okuyucular neyi aradıklarını bilmeyeceklerdir. Daha da ötesi karışık gözükecektir.

Eğer içerik yönünden kararlı bir çizgi izlediğimizden emin olabiliyorsak, bu bize hedef kitlemizle aramızda bağ oluşturacaktır.

Ayrıca arama motorlarındaki sonuç sayfalarında da iyi bir sıra elde edebildiğinizden emin olmanız gerekir. Eğer içeriğiniz insanların kolayca okuyup anlayacağı gibiyse, arama motorları için de muhtemelen uygun olduğu anlamına gelebilir. Bunlarla birlikte, sitenize yaptığınız güncellemelerin de SEO taktiklerine uyumlu olması, sıralamadaki yerinizi iyileştirerek site trafiğinize olumlu katkıları olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön