Web Site Ziyaretçi Sayısı Öğrenme İçin Ne Gerekir?

Blog geri dön

Web Site Ziyaretçi Sayısı Öğrenme İçin Ne Gerekir?

Web sitenize SEO uygulamak, arama motorlarında üst sıralara yükselmek ve akabinde ziyaretçi sayılarınızı arttırmak için en önemli gereksinimlerden bir tanesidir. SEO uygulamak için “web site ziyaretçi sayısı takibi ve site istatistiklerini” takip ve analiz etmek mecburidir. Bu analizler sonucunda neleri doğru yaptığınızı görür, ileriki aşamalarda neler yapmanız gerektiğini kurgularsınız…

Bir web sitesine sahip olduktan sonra gelen ikinci önemli nokta web sayfası ziyaretçi ve tıklama sayısını takip etmek ve bu sayıları nasıl arttırabileceğinizi düşünmektir. Bu yazımda web sitesi ziyaretçi sayısı ve diğer analizleri takip etmeniz için neler yapmanız gerektiğini anlatacağım.

Web sitenize ekleyeceğiniz ziyaretçi sayısı görüntüleme kodu(Google Analytics) ile birlikte:

günlük, haftalık ve aylık ziyaret sayısı takiplerini
en çok hangi sayfaların ziyaret aldığını
anlık verileri(şuan sitede kaç kişi var, aktif kişiler hangi sayfaları ziyaret etmekte, vs.)
ziyaretçilerin arama motorlarında hangi arama kelimelerini yazarak sitenize giriş yaptığını detaylıca görüntüleyebilirsiniz.
Bu istatistiklerin tümünü “Google Analytics” kodu ile ücretsiz sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçi ve tıklama sayılarını takip etmek için ne yapmalıyım?
Web sitesi ziyaretçi sayısı ve sayfa tıklamalarını takip etmenin en kolay yolu web sitenize Google Analytics kodu eklemektir. Daha sonra Analytics sayfası ve/veya Analytics Mobil Uygulamalarından web sitenizin tüm istatistiklerini takip edebilirsiniz, ziyaretçi sayısını görebilir, sayfa tıklamalarını gözlemleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön