Web Sitenin Ziyaretçi Sayını Öğrenme

Blog geri dön

Web Sitenin Ziyaretçi Sayını Öğrenme

Web sitemiz ile ilgili olarak istatistiki verilere ulaşabileceğimiz birçok servis mevcut. Bunlardan en önemli ise bir Google servisi olan Google Analytics olarak dile getirilebilmektedir. Ek olarak, birçok istatistik aracı sayesinde gerek backlink analizi, gerek anahtar kelime analizi yapılabiliyor.

Peki web siteniz ile ilgili olarak tek bir yerden; günlük ziyaretçi sayınızı, günlük sayfa görüntülenme sayınızı, Alexa sıralamanızı ve bunlara ek olarak, whois gibi birtakım detaylara da ulaşmak ister miydiniz?

Tüm bu bilgileri bizlere sunan bir servis mevcut: Website Informer. İlgili web sitesine girdiğinizde, karşınıza “Search for domain or keyword” adlı bir alan çıkacaktır. İlgili kutucuğa web sitenizin adresini yazıp, “Search” butonuna tıklamanız yeterli olmaktadır.

Ardından karşınıza web siteniz ile ilgili birçok istatistik bilgisi çıkacaktır. Ayrıca, güvenlik dereceleri ve IP bazlı whois bilgisi gibi birçok bilgi aktarımına yönelik sonuçlar da söz konusudur. Dolayısı ile web sitenizi analiz ederken, ilgili servisi kullanmanız bu yöndeki işlemleriniz çerçevesinde tarafınıza fayda sağlayabilmektedir.

Not: İlgili servis her ne kadar geniş bir bilinirlik oranına da sahip olsa, ilgili sonuçların yanlışlık gösterebileceğini lütfen unutmayın. Bu tip şüpheleriniz mevcut ise, Google Analytics vasıtası ile de web sitenizi analiz etmeniz sağlıklı bir yöntem olabilir.

Comments (2)

 • rıdvan cevap

  ziyaretçi satın aldığımda siteye üye oluyormu?

  30 Mart 2019 , 20:42
  • Site Ziyaretçi cevap

   Merhaba sitenize yönlendirdiğimiz ziyaretçilerimizin davranışları bağımsızdır. Üye olup olmamaları kendi kararlarına bağlıdır.

   2 Nisan 2019 , 20:02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön